WSTĄP TU, ABY DOJRZAŁ TWÓJ DUCH, UMYSŁ I CIAŁO. ODEJDŹ, BY DOBRZE SŁUŻYĆ BOGU, OJCZYŹNIE, BLIŹNIEMU.
Godło Polski Do strony głównej Logo Granatowego Gimnazjum Biuletyn Informacji Publicznej
Gimnazjum nr 3
im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku
UKS Galeria Księga gości
Szkoła
Strona główna
Wizytówka szkoły
Kontakt
Nasze tradycje
Kadra
Sukcesy
Prymusi
Dokumenty
Rodzice
Rada rodziców
Wychowawcy
Pedagog
Biblioteka
Wywiadówki
Ubezpieczenie
To ważne
Rekrutacja
Wykaz podręczników
Kalendarz szkolny
Dziennik  Dziennik
Plan lekcji
Dzwonki
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty edukacyjne
Harmonogram pracy opiekuńczo - wychowawczej
Doradztwo zawodowe
Patron
Krótki życiorys
Wiadomości w pigułce
Myśli Patrona
Akt zawierzenia
Sport
UKS Granatowa Trójka
Sukcesy sportowe
Inne
Publikacje
Konkursy
Księga gości
Galeria fotografii
Młodzieżowy telefon zaufania
English version English version

Niezwykła chwila - zawierzenie gimnazjum opiece Maryi Królowej Polski

1 czerwca 2014r. nasza szkoła przeżywała niezwykłą uroczystość. Na mszy świętej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w czasie peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, uczniowie klas III z rąk Jego Ekscelencji biskupa Jerzego Mazura otrzymali sakrament bierzmowania, a Pani Dyrektor Zofia Łukawska zawierzyła wszystkich uczniów i pracowników gimnazjum opiece Maryi Królowej Polski.

AKT ZAWIERZENIA GIMNAZJUM NR 3
IM. KARDYMAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W EŁKU
MATCE BOSKIEJ JASNOGÓRSKIEJ

Maryjo, Matko Boża, nasze gimnazjum kończy 15 lat. Dziękuję Ci za ten czas; u Twych stóp, Matko, składam wszystkie nasze dokonania - nasze duże i małe sukcesy. W szczególny sposób pragnę Tobie, Maryjo, podziękować za to, że od 10-ciu lat z dumą nosimy imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Z głębi serca, z ogromnym wzruszeniem dziękuję Ci także za to, że dziś stoję przed Tobą Jasnogórska Pani i proszę:
Wspieraj nas, kiedy jako wychowawcy wypełniamy posłanie Twojego Syna zawarte w słowach: "Idźcie /…/ i nauczajcie /…/, oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni /…/".
Matko Kościoła, pomóż nam, byśmy wszystkie swoje zadania realizowali zgodnie z nauką Chrystusa, byśmy przezwyciężali zło, które tak łatwo zakorzenia się w sercach naszych i naszych podopiecznych; pomóż nam szerzyć dobro i płonąć miłością do bliźnich.
Spraw, by uczniowie zachowali jako najcenniejszy skarb wiarę przodków, miłość do tradycji i Ojczyzny! Spraw, by na zawsze zniknęły nienawiść, niesprawiedliwość i obojętność na drugiego człowieka!
Błogosław Nauczycielom, niech będą budowniczymi wiary i miłości. Błogosław Rodzinom, aby były ogniskami chrześcijańskiego wychowania dzieci. Daj tym wszystkim, którzy oddalili się od Boga, dar nawrócenia, łaskę pojednania oraz dar prawdziwej wolności w Chrystusie.
Matko Boża, zawierzam Ci wszystkich, którzy uczą się i pracują w Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ełku, a także absolwentów oraz przyszłych uczniów tej szkoły.
Pani Jasnogórska, Królowo Polski, pokornie proszę Cię: "Przyjmij mój akt zawierzenia. Niech wiara przezwycięża wszystkie przeszkody, tak jak uczy Nasz Patron Kardynał Stefan Wyszyński. Niech będzie wiernie przekazywana, by młode pokolenie całym sercem ją przyjmowało i nie deptało przeszłości ołtarzy. Niech miłość do Boga, Ojczyzny i Bliźniego na trwałe zamieszka w naszym gimnazjum." MARYJO, CZUWAJ NAD NAMI !

Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
Parafia pw. Chrystusa Sługi w Ełku
1 czerwca 2014 roku


 

 


 


 

do góry

Sponsor strony:
Sponsor serwisu
Projekt i administracja: slawmaks@wp.pl