WSTĄP TU, ABY DOJRZAŁ TWÓJ DUCH, UMYSŁ I CIAŁO. ODEJDŹ, BY DOBRZE SŁUŻYĆ BOGU, OJCZYŹNIE, BLIŹNIEMU.
Godło Polski Do strony głównej Logo Granatowego Gimnazjum Biuletyn Informacji Publicznej
Gimnazjum nr 3
im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku
UKS Galeria Księga gości
Menu
Strona główna
Szkolne koło doradztwa zawodowego
Zasady rekrutacji kandydatów do szkół 2016/2017
Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego

DORADZTWO ZAWODOWE


W piątek 12.02 już po raz trzeci w tym roku szkolnym złożą wizytę w naszym gimnazjum doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku : Pani Teresa Garlicka oraz Pani Zofia Lenkiewicz. Uczniowie klas 3 będą mogli uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach ułatwiających właściwy wybór szkoły średniej oraz zawodu. Zapisy na spotkanie z doradcami u pedagoga szkolnego.

04. 03. 2016r. Na 4 lekcji będziemy gościć przedstawicieli I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku, którzy zapoznają młodzież klas III z ofertą edukacji swojej placówki. Spotkanie z nauczycielami i uczniami liceum odbędzie się na auli szkolnej.

04.03.2016r. od 9.00 w czytelni szkolnej będą prowadzone indywidualne konsultacje z uczniami klas III w ramach doradztwa zawodowego. Konsultacje będą przeprowadzone przez doradców Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ełku panią Zofię Lenczewską i panią Teresę Garlicką.

23.04.2016r. w sobotę od godz. 9.00 rozpoczną się Dni Otwarte Szkół Ponadgimnazjalnych. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas III, nauczycieli oraz rodziców do wzięcia w nich udziału.

W piątek 18.03 na 3 lekcji odbędzie się na auli spotkanie dla klas III poświęcone Reformie programowej w szkołach ponadgimnazjalnych z uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego. Spotkanie będzie w formie szkolenia połączonego z prezentacją. Poprowadzą je doradcy zawodowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku.

Uczniów klas III, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z porady w obszarze edukacji szkolno-zawodowej, zapraszam na kolejne spotkania z doradcami Powiatowego Centrum Pomocy Psychologicznej w Ełku.
Konsultacje zaplanowane są na piątek 01.04.16 od godz. 9.00 w czytelni szkolnej.

W najbliższy poniedziałek - 11 kwietnia po wywiadówkach o godz. 17.00 odbędzie się w stołówce szkolnej spotkanie dla rodziców uczniów klas III poświęcone zasadom rekrutacji kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017. Rodzice zostaną również zapoznani z reformą programową szkół ponadgimnazjalnych z uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego. Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców uczniów klas III do uczestnictwa w tym spotkaniu.

Pedagog mgr Anna Paszkowska

Mazurski Osrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku ogłasza miedzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną pod tytułem: "Mój zawód - najlepszy wybór" - II edycja
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie i przygotowanie prezentacji multimedialnej na podany wyżej temat. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.
Osoby zainteresowane przystąpieniem do konkursu mogą zgłaszać się do pedagoga w celu zasięgnięcia szczegółowych informacji.

Pedagog mgr Anna Paszkowska

W najbliższym czasie w naszym Gimnazjum odbędą się spotkania uczniów klas III z przedstawicielami następujących szkół ponadgimnazjalnych:
- 27.04. na 3 lekcji z ZS nr 5 w Ełku
-28.04. na 4 lekcji z ZS nr 6 w Ełku
-11.05. na 4 lekcji z ZS nr 1 w Ełku
Z nauczycielami oraz uczniami tych placówek spotykamy się na auli szkolnej.

Pedagog mgr Anna Paszkowska

W piątek 06.05. od godziny 9.00 doradcy zawodowi Powiatowego Centrum Pomocy Psychologicznej w Ełku będą prowadzili w naszym gimnazjum konsultacje z uczniami klas III z zakresu orientacji zawodowej.
Na konsultacje uczniowie będą zgłaszali się indywidualnie wg listy sporządzonej u pedagoga.

Pedagog mgr Anna Paszkowska


ROK SZKOLNY 2016/2017

W dniu 14.09.2016 na 3 lekcji w naszej szkole będziemy gościli doradców zawodowych z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologicznej w Ełku. Doradcy spotkają sie z klasami III.

Pedagog mgr Anna Paszkowska

Przez dwa dni 26.09. i 27.09 uczniowie klas II brali udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej w Warszawie. Działania prowadzone w ramach Programu Profilaktycznego WYSPA SKARBÓW poświęcone były zapobieganiu zachowaniom ryzykownym wśród młodzieży. Młodzież miała możliwość nabyć wiedzę i umiejętnoości właściwego zachowania w tzw. sytuacjach trudnych. W spotkaniach z trenerami wzięli również udział nauczyciele i rodzice .

Pedagog mgr Anna Paszkowska

7 października od. godz. 9.00 w naszej szkole będą prowadzone konsultacje z doradztwa zawodowego. Na spotkania z doradcami uczniowie przychodzą indywidualnie zgodnie z listą zgłoszeniową. Dokładnych informacji można zasięgnąć u pedagoga szkolnego.

Pedagog mgr Anna Paszkowska

2 grudnia po raz kolejny w naszej szkole będą gościć doradcy zawodowi PCPPP w Ełku- Pani Teresa Garlicka oraz Zofia Lenczewska. Od godziny 9.00 doradcy będą spotykać się z uczniami klas III w celu przeprowadzenia diagnozy edukacyjno-zawodowej. Konsultacje prowadzone są indywidualnie w sali 125 oraz bibliotece szkolnej. Uczniowie zgłaszają się wg listy. Szczegółowe informacje można uzyskać u pedagoga szkolnego.

Pedagog mgr Anna Paszkowska

W piątek 13.01.17 od godz. 9.00 odbędą się konsultacje uczniów klas III z doradcami zawodowymi z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku. Na spotkania uczniowie zgłaszają się indywidualnie. Cały czas są prowadzone u pedagoga zapisy osób zainteresowanych spotkaniem doradcą.

Pedagog mgr Anna Paszkowska

Harmonogram spotkań klas III z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych
27.03.17 - 6 lekcja – I LO w Ełku
28.03.17 – 2 lekcja – Zespół Szkół nr 5 w Ełku (Ekonomiak)
26.04.17 – 3 lekcja – Zespól Szkół z Ruciane Nida
27.04.17 – 6 lekcja –Zakład Doskonalenia Zawodowego w Ełku
Spotkania odbywają się na auli. Po spotkaniu ogólnym można będzie skorzystać z konsultacji indywidualnych z zaproszonymi gośćmi.

Pedagog mgr Anna Paszkowska

 

do góry

Sponsor serwisu
Administracja: romanzapert@o2.pl