Myśl Patrona: "Wyjątkowe sytuacje zdołają nas uleczyć z choroby ludzi nasyconych, która pozbawia nas zdolności oceny prawdziwej wartości łyżki strawy i kromki zeschłego chleba."

News gimnazjum  Kolęda
Dodano: 04-02-2013, 11:14

18 stycznia 2013r. w naszym "GRANATOWYM" Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ełku odbyła się wizyta duszpasterska. Kolęda była pod hasłem : "Bóg jest Miłością, która przemienia nas w Roku Wiary". Księdza Biskupa Jerzego Mazura powitaliśmy pieśnią "Bądź pozdrowiony Gościu nasz". Następnie obejrzeliśmy pantomimę ,,Miłość, która przemienia”. Myślą przewodnią tej scenki było ukazanie przez młodzież, że człowiek często jest jak lalka poddająca się cudzej woli. Nakłada różne maski. Jednak szczęście daje mu jedynie spotkanie z prawdziwą miłością – z Jezusem przebaczającym. Liczy się tylko miłość.
Następnie Ksiądz Biskup dokonał obrzędu kolędy, podczas której kochający Jezus zagościł w naszej szkole a Jego błogosławieństwo spoczęło na każdym z nas. Uradowani podniosłością wydarzenia rozpoczęliśmy czas upragnionego feryjnego odpoczynku :-). Ta uroczystość została przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Księdza Macieja Cieślukowskiego, pani Joanny Sawickiej i pani Beaty Klauzy. Zobacz zdjęcia.