Myśl Patrona: "Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca"

News gimnazjum  Tydzień Kultury Gimnazjalnej
Dodano: 17-06-2013, 12:14

Spieszmy się odebrać maile od starożytnych"- w dn.03.-07.06.2013r. krzyczało do nas z tablicy na auli hasło IV Tygodnia Kultury Gimnazjalnej! Istny paradoks-starożytni i maile! A jednak odbieraliśmy! W poniedziałek, korzystając z gry komputerowej zaprojektowanej przez ucz. kl.1b, rywalizowaliśmy o tytuł Mistrza Wiedzy Mitologicznej. We wtorek obejrzeliśmy prezentacje multimedialne przygotowane przez grupy projektowe z kl. 2e, 2b,1f-dotyczące bogów, potworów mitycznych, muz, filozofów starożytnych. Z uśmiechem na twarzy przywitaliśmy środę. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy kabaretowe występy 4 zespołów. Każdy z nich zainspirował się historiami mitologicznymi. Czwartkowe przedpołudnie przemaszerowaliśmy w korowodzie postaci mitologicznych. Oczu nie mogliśmy oderwać od Meduzy, w głowie zawróciły nam Heleny! Dobrze, że czas nie stoi w miejscu i nastał piątkowy seans filmowy. Skłonił do refleksji, utwierdził w przekonaniu, że nie ma czego zazdrościć ani Kasandrze, ani pięknej Helenie trojańskiej! Za przygotowanie IV już Tygodnia Kultury Gimnazjalnej dziękujemy wszystkim grupom projektowym. Wasze plakaty, atrapy postaci mitologicznych, planszowe gry korytarzowe upiększyły granatowe korytarze, poszerzyły naszą wiedzę, zachwyciły starannością wykonania. Gratulujemy kreatywności! Zobacz zdjęcia.