Myśl Patrona: "Miłość świadczona innym jest największym dobrodziejstwem dla nas samych, którzy zdobywamy się na okazywanie miłości."

News gimnazjum  Europejski Dzień Języków
Dodano: 07-10-2010, 16:39

Dnia 27 września 2010r. uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Europejski Dzień Języków. Dzień ten został ogłoszony przez Radę Europy w roku 2001, aby zwrócić uwagę na znaczenie nauki języków i obchodzony jest co roku 26 września.
Celem Europejskiego Dnia Języków jest promowanie języków wśród wszystkich grup wiekowych i podkreślenie znaczenia różnorodności językowej. Ten dzień powinien motywować uczniów do nauki języków obcych, dzięki którym mogą oni poznać bliżej ludzi innych narodowości.
W tym dniu uczniowie naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani w barwy państw europejskich, ponieważ został ogłoszony konkurs na największą liczbę uczniów w klasie przebranej w barwy wylosowanego państwa: Niemcy i Wielka Brytania. Na przerwach uczniowie zapoznawali się z kulturą państw angielsko- i niemieckojęzycznych poprzez słuchanie piosenek oraz oglądanie prac uczniów wyeksponowanych na auli. Drzwi wszystkich sal lekcyjnych udekorowane zostały przysłowiami i hasłami w trzech językach. Po długiej przerwie został rozstrzygnięty konkurs. Okazało się, ze klasą , która w 95% przebrała się w barwy wylosowanego państwa była klasa II D. Uczniowie ci zostali obdarowani „słodką niespodzianką” .
Dzięki tej szkolnej imprezie organizatorki (nauczycielki języków obcych) chciały zachęcić uczniów do nauki języków poprzez zabawę. Zobacz zdjęcia