Myśl Patrona: "Najważniejsze jest zwycięstwo w małym, w czymś niesłychanie małym - nad sobą."

News gimnazjum  Niezwykły gość
Dodano: 15-01-2014, 14:28

Dnia 10 stycznia 2014 roku Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ełku gościło przewodniczkę Panią Małgorzatę Milczarek, która opowiedziała o „Trudach życia w Maroku”. Swoją przygodę z Marokiem rozpoczęła 8 lat temu. Pracowała z różnymi biurami turystycznymi i samodzielnie zwiedzając kraj. Młodzież dowiedziała się o problemach dotyczących życia codziennego w Maroku, m.in. o suszy, trudnościach w dotarciu do szkoły, z dostępem do lekarza, ciężkiej pracy. Niesamowitą opowieść dopełniały zdjęcia zrobione podczas wyprawy. Uczestnicy z przyjemnością obejrzeli wystawę eksponatów przywiezionych z podróży.
Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na dofinansowanie działalności ośrodków, domów, przedszkoli, szkół oraz programów ochrony życia dla dzieci ubogich, odrzuconych, osieroconych, okaleczonych z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga. Zobacz zdjęcia.