Myśl Patrona: "Każda nienawiść, każda pięść wyciągnięta przeciw bratu - jest przegraną."

News gimnazjum  Kolęda
Dodano: 03-02-2014, 11:35

Jedną z licznych tradycji naszej szkoły są kolędy. Granatowe Gimnazjum odwiedzili, przynosząc błogosławieństwo Boże, wszyscy biskupi ełccy: śp. bp Edward Samsel, bp Wojciech Ziemba, bp Jerzy Mazur oraz bp Romuald Kamiński.

24 stycznia 2014r., a więc ostatniego dnia przed feriami zimowymi, po raz kolejny witaliśmy w naszej szkole bp Jerzego Mazura. Towarzyszyli mu Prezydent Miasta Ełku pan Tomasz Andrukiewicz oraz proboszcz naszego sanktuarium ks. prałat Mieczysław Brzóska.

Po powitaniu gości przez panią dyrektor Zofię Łukawską głos zabrali przedstawiciele społeczności uczniowskiej, którzy przedstawili założenia realizowanego w tym roku projektu „W Polsce bije serce świata. A czy Twoje bije dla Ełku?”. Następnie obejrzeliśmy spektakl „Lament nieczytanej Biblii”, wysłuchaliśmy wystąpień ks. bp. Jerzego Mazura oraz pan Tomasza Andrukiewicza i przyjęliśmy błogosławieństwo. Żegnając gości, wręczyliśmy im kosze z łakociami oraz specjalny dodatek do „Szkolnego Donosiciela” pt. „E-mail do Pana Boga”.
Zobacz zdjęcia.