Myśl Patrona: "Jak trudno jest miłować - ale jak warto jest miłować"

News gimnazjum  Konkurs ekologiczny „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY”
Dodano: 04-04-2014, 11:08

Granatowi Gimnazjaliści poprowadzili zajęcia w Miejskim Przedszkolu „Słoneczna Ósemka”.
W ramach ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY” organizowanego przez AURAEKO Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. , w którym bierze udział nasze Gimnazjum, uczniowie z ekogrupy projektowej „Władcy Segregacji” przeprowadzają szereg działań, które mają na celu wzrost świadomości na temat umiejętności zmniejszania negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko. Z takim zamierzeniem 26 marca (we środę) 2014r. troje uczniów naszego Gimnazjum spotkało się z grupą przedszkolaków z miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka”, aby poprowadzić zajęcia na temat: „Co to są elektroodpady?”. Celem zajęć było wyjaśnienie co to są elektroodpady, dlaczego są tak niebezpieczne dla środowiska, jaki znak na opakowaniach informuje nas o tym, że nie można wyrzucać elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci, gdzie można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w Ełku. Mimo dużego stresu jaki towarzyszył na początku Mateuszowi Gałęskiemu z kl. IIb, Agnieszce Glińskiej z kl. IIc i Natalce Ławskiej z kl. Id, w roli nauczycieli sprawdzili się bardzo dobrze. Maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach i okazało się, że na temat elktroodpadów wiedzą już bardzo dużo. A jak było… zobaczcie sami.