Myśl Patrona: "Jak trudno jest miłować - ale jak warto jest miłować"

News gimnazjum  Europejski Dzień Języków
Dodano: 04-10-2014, 21:44

W dniu 26 września 2014 w Gimnazjum nr3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie ubrani w barwy wylosowanego państwa wypełnili całą aulę.
Prowadzące przedstawiły interesujące fakty na temat tradycji obchodzonego święta. Następnie różnobarwne klasy przedstawiły powitania w obcych językach. Wiele śmiechu dostarczył nam uczeń przebrany za Conchitę Wurst. Zaraz potem odbył się konkurs znajomości języków obcych. Rywalizowały 3 drużyny reprezentujące języki: angielski, francuski i niemiecki. Ich zadaniem było w ułożenie zdań z rozsypanki wyrazowej i dopasowanie przysłów w różnych językach. Konkurencje urozmaicały obcojęzyczne piosenki śpiewane i grane przez naszych uczniów. Klasy III E, IIIB, IE,IIC miały największy procent przebranych uczniów. W nagrodę będą mogli wybrać dzień bez szkolnego mundurka. Natomiast konkurs znajomości języków europejskich wygrała grupa niemiecka. Ci uczniowie dostaną jeden dzień bez odpytywania.
Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z nagród. Poszerzyli wiedzę na temat języków europejskich. Miło spędzili czas. Zobacz zdjęcia.

Uczennica klasy IIIE Karolina Bratkowska