Myśl Patrona: "Miłość musi być próbowana jak złoto w ogniu prób; tylko mała miłość w ogniu prób kruszeje. Wielka oczyszcza się i rozpala."

News gimnazjum  X Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej
Dodano: 01-06-2015, 09:58

X Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej ponownie w rękach „Granatowych Gimnazjalistów”.
Dnia 15 maja w sali ECK w Ełku odbył się kolejny, dziesiąty Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Ełku. Uczestnikami konkursu byli uczniowie gimnazjów ełckich oraz gimnazjów w Wydminach, Chełchach, Woszczelach, Grajewie i Giżycku.
Po przywitaniu uczestników konkursu oraz publiczności przez dyrektora Gimnazjum nr 1 - p. Janusza Samarow oraz organizatorów konkursu, szkolny zespół „Pryma” odśpiewał „Odę do radości” w dwóch wersjach, polskiej i niemieckiej. Następnie przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jedyneczka” zaprezentowały się w dwóch piosenkach śpiewanych po niemiecku. W dalszej części wystąpili uczniowie w kategoriach: solo i duet.
Naszą szkołę reprezentowali: Delfina Pacholska z kl. III F, Wiktoria Bugieda z kl. I C oraz Patryk Waszkiewicz z kl. III A .
• Delfina Pacholska zajęła II miejsce śpiewając solo piosenkę Marleny Dietrich „Lili Marleen”.
• Wiktoria Bugieda i Patryk Waszkiewicz zajęli I miejsce w kategorii duety w piosence "Halt dich an mir fest”.
Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełk – p. T. Andrukiewicza i Starosty Ełckiego – p. M. Chojnowskiego. Zobacz zdjęcia.

Anna Humienna