Myśl Patrona: "Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego."

News gimnazjum  Kolęda
Dodano: 31-01-2011, 12:31

21 stycznia 2011r. tak jak w każdej rodzinie, również i w naszej "GRANATOWEJ" w Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ełku odbyła się wizyta duszpasterska. Kolęda była pod hasłem : "W komunii z Bogiem poprzez pełniejsze odkrywanie treści Pisma Świętego".
Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego powitaliśmy pieśnią "Bądź pozdrowiony Gościu nasz". Po tak miło rozpoczętym spotkaniu mieliśmy jeszcze niezwykłych gości. Bowiem pojawiła się uczennica, która rzekomo miała "Niecodzienny sen". Sen był o tyle ciekawy, że zostaliśmy przeniesieni w jego akcję. Przed Świętym Piotrem Apostołem stanęła owa uczennica z Biblią w ręce. Święty Piotr był zachwycony, że jest jeszcze na ziemi młodzież, która czyta Pismo Święte. Rozmowa zakończyła się pozdrowieniami a także przekazaniem listu z nieba. Następnie akcja została przeniesiona do klasy, w której to, w obecności całego gimnazjum młodzież odczytała rady Świętego Piotra. Wskazówki te dotyczyły odważnego sięgania po Pismo Święte, by ono stawało się dla nas orzeźwiającą wodą i pożywieniem.
Ksiądz Biskup dokonał obrzędu kolędy, podczas której Jezus Chrystus zagościł w naszej szkole a Jego błogosławieństwo spoczęło na każdym z nas. Uradowani podniosłością wydarzenia rozpoczęliśmy czas upragnionego feryjnego odpoczynku.
Ta uroczystość została przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Księdza Tomasza Sikorskiego i pani Joanny Sawickiej. Z ogromną przyjemnością rozśpiewaniem całej auli zajęła się pani Beata Klauza wraz ze szkolnych chórkiem. Zobacz zdjęcia.