Myśl Patrona: "Źle czyni człowiek, jeśli poprzestaje na zadowoleniu z siebie i łatwo przyjmuje pochwałę ludzką. Ale również źle czyni, jeśli boi się krytyki i nagany."

News gimnazjum  WARSZTATY ZAWODOWE
Dodano: 15-09-2016, 08:52

W dn. 8 i 9 września uczniowie klas trzecich rozpoczęli cykl godzin wychowawczych związanych z wyborem szkoły i zawodu. Niedługo staną oni przed wyborem szkoły średniej, ale nie wszyscy jeszcze wiedzą, jaką szkołę wybrać i czym się w tym wyborze kierować.
Na zaproszenie wychowawczyń klas 3 pierwsze warsztaty zawodowe poprowadził absolwent I rocznika naszego gimnazjum, Tomasz Humienny. Aktualnie jest absolwentem SGH w Warszawie, kierunek zarządzanie nieruchomościami. Jest pracownikiem firmy realizującej projekty biurowe w Europie.
Prowadzący warsztaty na swoim przykładzie wskazał uczniom różne aspekty, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze zawodu. Ukazał również powiązanie pomiędzy nauką przedmiotów a wykonywaniem w przyszłości wybranego zawodu. Opowiedział on uczniom o swojej pracy, w której bardzo ważna jest znajomość języków obcych i matematyka. Zwrócił szczególną uwagę na to, aby zawsze stawiać sobie wymagania i dążyć do ich realizacji oraz mieć cel działania. Mówił z pasją i uczniowie z zainteresowaniem go słuchali. Zobacz zdjęcia.