Myśl Patrona: "Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny!"

News gimnazjum  Wycieczka do Teatru Dramatycznego w Białymstoku
Dodano: 25-10-2016, 10:36

19 października 2016 roku grupa 30 uczniów naszego gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Białegostoku. Głównym celem wyprawy była wizyta w Teatrze Dramatycznym i obejrzenie sztuki Wiliama Szekspira „Poskromienie złośnicy”. W drodze powrotnej mieliśmy zapoznać się z zabytkami Tykocina. Opiekunami byli nasi poloniści - pani mgr Ewa Siemienkiewicz i pan mgr Krzysztof Romanowicz.
O 8:00 wyruszyliśmy sprzed szkoły komfortowym autokarem, by po dwóch godzinach jazdy przybyć na miejsce. W oczekiwaniu na spektakl spacerowaliśmy po imponujących ogrodach wokół pałacu Branickich. Podziwialiśmy zabytkowe obiekty, będące obecnie siedzibą Akademii Medycznej.
Przedstawienie teatralne było dość niezwykłe. Aktorzy – młodzi ludzie – przedstawili swoją wizję komedii angielskiego dramaturga. Przyznać należy, że miejscami zaskakującą i kontrowersyjną. Zapamiętamy ją jako ciekawe kulturalne doświadczenie.
Po spektaklu i posiłku w McDonalds przejechaliśmy do małego miasteczka Tykocin. Podziwialiśmy w nim zabytkową synagogę i barokowy kościół. Historię polskich Żydów i cechy miejscowej architektury przybliżył nam przewodnik. Zmarznięci, lecz pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną. W Ełku byliśmy około 18.
Wycieczka ukazała nam nieznane oblicze sztuki, która stara się łączyć tradycję z nowoczesnością. Pozwoliła również poznać elementy historii naszego kraju na przykładzie losów małego miasteczka. Z pewnością nie był to czas stracony. Zobacz zdjęcia.