Myśl Patrona: "Wyjątkowe sytuacje zdołają nas uleczyć z choroby ludzi nasyconych, która pozbawia nas zdolności oceny prawdziwej wartości łyżki strawy i kromki zeschłego chleba."

News gimnazjum  Wycieczka do Warszawy
Dodano: 11-01-2017, 15:33

Dzień 16 grudnia 2016r. uczniowie klas trzecich spędzili w Warszawie na zaproszenie absolwenta naszego gimnazjum, obecnie pracownika firmy Ghelemco znajdującej się w najwyższym biurowcu Warsaw Spire. Uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę miasta z 42 piętra, jechać bardzo szybką windą, zobaczyć, jak wyglądają nowoczesne miejsca pracy. Dowiedzieli się, jakie predyspozycje trzeba posiadać, aby tu pracować. Pracownicy firmy podzielili się swoimi spostrzeżeniami przy wyborze zawodu. Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci, ugoszczeni i obdarowani drobnymi gadżetami firmy. W programie wycieczki było też zwiedzanie Muzeum Azji i Pacyfiku na Solcu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez podróżnika, p. T. Madeja, które w przystępny sposób poszerzyły uczniom wiedzę z zakresu kultur, tradycji, historii oraz sztuki w krajach Australii i Oceanii. Obejrzeli wystawę wielu eksponatów założyciela tego muzeum, A. Wawrzyniaka. Spędzili miłe chwile na, przepięknie udekorowanym świątecznie, Krakowskim Przedmieściu. Z wielką radością zwiedzili też najnowocześniejszy stadion w Polsce, Stadion Narodowy, którego trybuny mogą pomieścić ok. 60 tys. kibiców. Zwiedzili "Trasę piłkarską" z przewodnikiem. Zobaczyli, jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznali zakamarki piłkarskiej szatni. Z Punku Widokowego zobaczyli stadion oczami kibica. Wycieczka była bardzo udana. Zobacz zdjęcia.