Myśl Patrona: "Można dać bardzo dużo i serce zranić, a można bardzo malutko i serce rozradować, jakby skrzydła komuś przypiąć do ramion."

News gimnazjum  Narodowy Dzień Życia
Dodano: 04-04-2011, 19:05

24 marca 2011 po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Życia - święto uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2004 roku. Tym razem hasło przewodnie brzmiało „Pamiętaj, dajesz przykład". W ramach obchodów 25 osobowa grupa młodzieży klas drugich z naszego gimnazjum pod opieką p. Joanny Sawickiej udała się na spotkanie „Rozmowy o życiu" z Panem Janem Pospieszalskim, które miało miejsce w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury.
Pan Jan Pospieszalski – dziennikarz, publicysta, muzyk, od 2004 r. do lutego 2011 r. prowadził w TVP program publicystyczny "Warto rozmawiać". Publikuje na łamach Rzeczpospolitej, Przewodnika Katolickiego i rzadziej Naszego Dziennika. Stowarzyszenie KoLiber przyznało mu tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia za "poszanowanie historii Polski i promowanie wartości rodzinnych". W 2010 roku Jan Pospieszalski nakręcił wraz z Ewą Stankiewicz film dokumentalny Solidarni 2010, w którym zebrane zostały wypowiedzi ludzi składających hołd parze prezydenckiej, która uległa śmierci w wyniku katastrofy lotniczej w Smoleńsku w 2010 r. Zobacz zdjęcia.