Myśl Patrona: "Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania innych."

News gimnazjum  XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny
Dodano: 15-03-2017, 12:04

Dnia 7 marca 2017 roku o godzinie dziewiątej w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie…” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku i Starosty Ełckiego. Organizatorem wydarzenia było Gimnazjum nr 3 im. kard.Stefana Wyszyńskiego w Ełku oraz Gimnazjum nr 2 w Ełku i Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku.
Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia poezji dawnych twórców regionalnych oraz odkrywanie wrażliwości na słowo pisane młodych pisarzy tej ziemi. Do eliminacji powiatowych zgłosiło się 24 uczniów. Jury w składzie Iwona Adeszko, Małgorzata Zbrożek i Anna Lewandowska dokonało oceny recytacji, według następujących kryteriów: wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do możliwości uczestnika, interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznano następujące miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach.
Kategoria: szkoły podstawowe
I miejsce – Damian Żywno (SP nr 5 w Ełku)
II miejsce – Oliwia Przekop ( SP nr 7 w Ełku)
III miejsce – Katarzyna Szkatuła ( SP nr 4 w Ełku)
Wyróżnienia:
Karolina Korycka ( SP nr 3 w Ełku)
Mateusz Staszek ( SP nr 4 w Ełku)
Kategoria : szkoły gimnazjalne
I miejsce – Julia Studzińska ( Gimnazjum nr 2 w Ełku)
II miejsce –Sandra Długołęcka ( Gimnazjum nr 1 w Ełku)
III miejsce – Łukasz Haraburda ( Gimnazjum nr 1 w Ełku)
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne, miejsc i wyróżnień nie przyznano.
Na zakończenie Iwona Adeszko - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku, podsumowała występy uczestników oraz podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie recytacji. Nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu wręczała Anna Iwaszko - wicestarosta ełcki.
Laureaci będą reprezentować powiat ełcki w regionalnym finale konkursu 17 marca 2017 roku o godz. 9.00 w Olecku. Zobacz zdjęcia.