Myśl Patrona: "Nie to jest ważne, by krytykować przeszłość, lecz aby swój własny wysiłek włożyć w lepszą przyszłość."

News gimnazjum  21 MARCA – OBCHODY DNIA WIOSNY
Dodano: 27-03-2017, 12:02

Chociaż lekcji w tym dniu nie było, to społeczność naszego gimnazjum otrzymała dużą porcję wiedzy z dziedziny zdrowia.
Dzień zaczął się spotkaniem z wolontariuszami Fundacji Rozwoju Sportu „4all”, którzy pokazali, na jakie problemy napotykają w pokonywaniu barier architektonicznych osoby poruszające się na wózkach. Uczniowie mogli sami spróbować, jak trudno jest pokonać nawet niewysoki krawężnik. Spotkanie to pozwoliło inaczej spojrzeć na osoby niepełnosprawne i ich potrzeby.
Druga część tego dnia była przygotowana przez uczniów klas drugich. Każda z nich miała za zadanie zapoznać uczniów klas pierwszych i trzecich z następującymi zagadnieniami:
II a – Zasady prawidłowego odżywiania.
II b – Zdrowy styl życia.
II c – W jakim stanie jest mój organizm? (znaczenie badań profilaktycznych)
II d – Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach.
Drugoklasiści przygotowali prezentacje multimedialne, plakaty, ćwiczenia przy muzyce. Demonstrowali bandażowanie zwichnięć, udzielaniepierwszej pomoc przy złamaniach, omdleniach oraz resuscytację. Chętni mogli zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.
Odbył się też konkurs wiedzy o organizmie człowieka. Jego wyniki przedstawiają się następująco:
KLASY I
I miejsce – I c
II miejsce – I a, I b, Id
III miejsce – I e

KLASY III
I miejsce – III b
II miejsce – III d, III e
III miejsce – III a, III c

Ze wszystkich klas najlepiej wypadła klasa I c.
Na zakończenie odbył się pokaz ćwiczeń poprowadzony przez instruktorów zajęć kettlebell – Michała Chrościelewskiego i Michała Wesołowskiego z Klubu HARDCROSS w Ełku oraz z udziałem naszej nauczycielki pani Joanny Porucznik. Każdy z uczniów mógł sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Chętnych było wielu. Bawiliśmy się dobrze. Kolejny Dzień Wiosny już za rok. Zobacz zdjęcia.