Myśl Patrona: "Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić."

News gimnazjum  Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej
Dodano: 09-05-2011, 20:06

Dnia 5 maja 2011r. odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 1 w Ełku. Konkurs odbył się już po raz szósty, ale nasze Gimnazjum wzięło w nim udział po raz pierwszy. Konkurs objęty był patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza i Starosty Powiatu Ełckiego Krzysztofa Piłata.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z Ełku – Gimnazjum nr 1, 2 i 3 oraz z Pisanicy i Woszczel. Uczniowie wykonali jedną piosenkę w języku niemieckim a capella lub z akompaniamentem. Pod kierunkiem swoich nauczycieli germanistów i nauczycieli muzyki zaprezentowali przygotowany przez siebie utwór popisując się swoimi walorami głosowymi, dobrą wymową, dykcją i obyciem scenicznym.
Gimnazjaliści wystąpili w dwóch kategoriach: I - solo i II - w duecie. Nasze dwie uczestniczki : Ilona Suchocka – kl.I .A i Nikolina Klepadło – kl. I. C wystąpiły w kategorii I. Ilona zaśpiewała utwór „99 Luftballons” a Nikolina - „Die perfekte Welle”.
Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, jury w składzie: Małgorzata Michałowicz, Ewa Kukuć i Piotr Karpienia dokonali oceny i wyłonili laureatów. Ku naszemu zadowoleniu, uczennica naszej szkoły – Ilona Suchocka zdobyła I miejsce.
Nagrody wręczył Wiceprezydent Miasta Ełk - p. Artur Urbański. Zobacz zdjęcia.