Myśl Patrona: "Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać, człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem."

News gimnazjum  Program eLerning – eTwinning
Dodano: 31-03-2017, 11:32

Międzynarodowa Współpraca Szkół w ramach unijnego
Programu eLerning – eTwinning

W II semestrze r. sz. 2016/2017 szkoła nasza nawiązała kontakt ze szkołą francuską w Dijon w programie eTwinning. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno –komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
W ramach naszego projektu ze szkołą z Francji „szlifujemy ” język niemiecki, poznajemy inne kultury poprzez historię, sport i ekologię. Temat naszego wspólnego projektu brzmi: „Von Frankreich nach Polen und zurück: eine Reise von deutschlernende Schüler” (Z Francji do Polski i z powrotem: podróż uczniów uczących się jęz. niemieckiego” ).
Razem z nauczycielką z Francji ustaliłyśmy tematy projektu, który będzie trwał do końca roku szkolnego. Pierwszy temat „Ich und meine Familie” został już opracowany. My otrzymaliśmy 36 listów od uczniów w Dijon i uczniowie klas 1b i 1 e napisali piękne prace, które zostały wysłane do Francji. Niektórzy nasi uczniowie nawiązali już pierwsze indywidualne kontakty drogą elektroniczną i tą drogą korespondują ze sobą. Uczniowie piszą swoje prace z dużym zaangażowaniem. Wykazują się dużą inwencją twórczą i znajomością języka niemieckiego. W chwili obecnej przygotowujemy już kolejny temat „Mein Hobby”. Zobacz zdjęcia.