WSTĄP TU, ABY DOJRZAŁ TWÓJ DUCH, UMYSŁ I CIAŁO. ODEJDŹ, BY DOBRZE SŁUŻYĆ BOGU, OJCZYŹNIE, BLIŹNIEMU.
Godło Polski Do strony głównej Logo Granatowego Gimnazjum Biuletyn Informacji Publicznej
Gimnazjum nr 3
im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku
Myśl Patrona: "Każda nienawiść, każda pięść wyciągnięta przeciw bratu - jest przegraną."
UKS Galeria Księga gości
Szkoła
Strona główna
Wizytówka szkoły
Kontakt
Nasze tradycje
Kadra
Sukcesy
Prymusi
Dokumenty
RODO
Rodzice
Rada rodziców
Wychowawcy
Pedagog
Biblioteka
Wywiadówki
Ubezpieczenie
Obiady
Zdrowa Ja
To ważne
Egzaminy
Wykaz podręczników
Kalendarz szkolny
Dziennik  Dziennik
Plan lekcji
Dzwonki
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty edukacyjne
Harmonogram pracy opiekuńczo - wychowawczej
Doradztwo zawodowe
Patron
Krótki życiorys
Wiadomości w pigułce
Myśli Patrona
Akt zawierzenia
Sport
UKS Granatowa Trójka
Sukcesy sportowe
Inne
Publikacje
Konkursy
Księga gości
Galeria fotografii
Młodzieżowy telefon zaufania
English version English version

Pełny tekst newsa:

News gimnazjum  Międzynarodowy Dzień Teatru
Dodano: 06-04-2017, 10:36

Miejsce dla TEATRU! A jakże, znaleźliśmy je! I to nie tylko 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru! Już 22 marca ruszyliśmy do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku na spektakl pt. ,,Balladyna”. Przedstawienie wyreżyserowała p. Katarzyna Deszcz. Widzów zaskoczył jej pomysł na wykreowanie Goplany. U Słowackiego to królowa Jeziora Gopło, natomiast w scenicznej wersji dramatu – szefowa studia telewizyjnego. Zachwycili też jej pomocnicy- Skierka i Chochlik- jako didżeje! I choć pani reżyser nieco zamieszała w chronologii romantycznej tragedii, to i tak najważniejsze wątki udało nam się zapamiętać. Gdy światła ramp zgasły, a rekwizyty pochowano, zaproszono nas na lekcję teatralną. Usiedliśmy nieopodal sceny, by posłuchać o etapach pracy nad przedstawieniem, o ludziach, którzy je tworzą. Nazywaliśmy poszczególne elementy sali teatralnej. Z uporem maniaka powtarzaliśmy wyrazy: inspicjent, foyer… Bez wątpienia zasłużyliśmy na zwiedzanie teatru! Byliśmy za kulisami, zajrzeliśmy do garderoby, stanęliśmy na Małej Scenie… Wszystko po to, by dotknąć teatru i przygotować się do obchodów Międzynarodowego dnia Teatru w G3!
Świętowaliśmy-tak jak wszyscy na świecie- 27 III. Tego dnia w granatowym tłumie można było zobaczyć przebierańców- nie mieli na sobie kostiumów teatralnych z prawdziwego zdarzenia, ale i tak skupiali na sobie uwagę. Podczas przerw podziwialiśmy pacynki, kukiełki wykonane z drewnianych łyżek pomalowanych przez Jakuba Kossakowskiego i czytaliśmy do mikrofonu wiersze Jana Brzechwy. Swoją interpretacją utworu pt. ,,Na straganie” zaskoczyli nas: Mateusz Kalejta i Franciszek Szulc. Na 4. godz. lekcyjnej dwuosobowe delegacje klas zastanawiały się nad pisownią wyrazów nie tylko z trudnością ortograficzną, ale i takich, które tematycznie były związane z teatrem. Z dyktandem w iście teatralnym stylu najlepiej poradziła sobie Kinga Czyżewska. Natomiast za test dotyczący ogólnej wiedzy o teatrze pisany podczas 5. godz. lekcyjnej najwięcej punktów otrzymała Alicja Jabłońska. Wszystkim aktywnie biorącym udział w obchodach Dnia Teatru serdecznie dziękujemy!
I choć mamy już za sobą świętowanie, to z teatrem się nie żegnamy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu ,,Przez różową szybkę”, bowiem 3 nasze koleżanki wezmą w nim udział. Dwie z nich będą rywalizować w turnieju ,,Teatr Jednego Aktora”, jedna powalczy o tytuł Mistrza Recytacji. Co by się nie działo, teatr musi grać! Zobacz zdjęcia.

gimnazjum

powrót [5]


Powered by News Asystent v1.5

 

do góry
Kalendarium
Dzień dobry
Dzisiaj jest
04-07-2022
-1473 dni do wakacji
100 lat Niepodległej
Szkoła wierna dziedzictwu
Szkoła przyjazna rodzinie
Szkoła z klasą
Zgłoś anonimowo nielegalne treści w sieci
UNICEF
Szkoła Humanitarna
Insta.Ling
Kuźnia Liderów

Sponsor serwisu

Administracja: romanzapert@o2.pl