Myśl Patrona: "Źle czyni człowiek, jeśli poprzestaje na zadowoleniu z siebie i łatwo przyjmuje pochwałę ludzką. Ale również źle czyni, jeśli boi się krytyki i nagany."

News gimnazjum  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS MINISTERSTWA ENERGII pt."Wiem, jak uczyć o energii jądrowej"
Dodano: 10-05-2017, 11:20
Logo Gimnazjum nr 3

Nauczycielka fizyki z naszej szkoły Pani mgr Małgorzata Grońska decyzją Komisji Konkursowej, składającej się z przedstawicieli Ministerstwa Energii i Ministerstwa Edukacji Narodowej wśród szóstki laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu - "Wiem, jak uczyć o energii jądrowej". Celem konkursu było wyłonienie najbardziej aktywnych nauczycieli w dziedzinie związanej z energią jądrową oraz wsparcie ich kompetencji i zainteresowań zawodowych. Zadaniem konkursowym było opracowanie scenariusza zajęć lekcyjnych lub pozalekcyjnych, dotyczącego energii i energetyki jądrowej, z przeznaczeniem do wykorzystywania przez innych nauczycieli.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas - II Edukacyjnego Forum Energetyki Jądrowej 25 kwietnia 2017 roku w Ministerstwie Energii w Warszawie.
Nagrody laureatom wręczyła osobiście Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska.
W konferencji, na którą została zaproszona nasza wyróżniona koleżanka uczestniczyli m. in. przedstawiciele Ministerstwa Energii, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kuratorzy oświaty, rektorzy,dyrektorzy placówek doskonalenia nauczycieli, nauczyciele akademiccy oraz eksperci zagraniczni z Komisji Europejskiej, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Europejskiej Sieci Kształcenia Jądrowego oraz Francji i Finlandii.
W konkursie udział wzięli nauczyciele oraz doradcy metodyczni z dziewięciu województw. Praca konkursowa naszego nauczyciela fizyki zatytułowana była:
„W świecie energii jądrowej” i dotyczyła zagadnień związanych z zastosowaniem reaktorów jądrowych, rodzajów promieniowania jądrowego, zagrożeniami
i wykorzystaniem energii jądrowej bez szkody dla środowiska oraz wpływu promieniowania na organizmy żywe. Zostanie ona również opublikowana przez Ministerstwo Energii.
Poza wyróżnieniem i nagrodami rzeczowymi laureatka wzięła udział w wycieczce, zorganizowanej przez Ministerstwo Energii do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku.
Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku zajmuje się badaniami z dziedziny fizyki i stosowaniem metod fizyki jądrowej oraz rozwijaniem technologii jądrowych. Tworzy również infrastrukturę informatyczną i laboratoryjną niezbędną dla wsparcia eksperckiego programu budowy energetyki jądrowej w Polsce.
Centrum produkuje także m.in. radiofarmaceutyki oraz urządzenia dla rozmaitych gałęzi nauki i gospodarki, w tym medycyny. Zobacz zdjęcia.