Myśl Patrona: "Zaprzestańmy stawiać wymagania innym! Sobie je dyktujmy!"

News gimnazjum  Współpraca klas 1 E i 1 B w eTwinning trwa
Dodano: 13-06-2017, 15:22
Logo Gimnazjum nr 3

Współpraca naszych uczniów z klasy 1E i 1 B ze szkołą francuską w Dijon w programie międzynarodowym eTwinning ma się dobrze i trwa do końca roku szkolnego. Uczniowie opracowali już kolejny temat ustalony wcześniej – „Moje pasje, moje zainteresowania „(„Mein Hobby”). Listy zostały wysłane do Francji, a my otrzymaliśmy również od naszych francuskich przyjaciół bardzo ładne prace adresowane imiennie do poszczególnych uczniów. Na lekcjach języka niemieckiego treść listów była czytana i omawiana.
Kolejny temat opracowany przez uczniów to „Mein Stadt” („Moje miasto”) oraz „Meine Schule” („Moja szkoła”). Powstały prezentacje multimedialne o naszym mieście
i okolicach. Uczniowie opracowują informacje o naszej szkole w PowerPoint i w Wordzie. Zrobiliśmy zdjęcia uczniów szkole. Te informacje wysłaliśmy w programie eTwinning używając zakładek do tego przeznaczonych. Program ten ma wiele możliwości wysyłania zdjęć, prezentacji multimedialnych oraz innych opracowań. Od naszych francuskich przyjaciół otrzymaliśmy tą drogą zdjęcia uczniów, szkoły. Nasi uczniowie dowiedzieli się o systemie szkolnictwa w ich szkole, o nauczanych przedmiotach, kiedy mają wolne, jakie mają święta. Zobaczyli, jak wyglądają u nich sale lekcyjne, stołówka, sala komputerowa, biblioteka itp.Zobacz zdjęcia.

Anna Humienna