Myśl Patrona: "Najważniejsze jest zwycięstwo w małym, w czymś niesłychanie małym - nad sobą."

News gimnazjum  Zadośćuczynienie tradycji... Dzień Patrona w naszym Gimnazjum.
Dodano: 30-05-2011, 19:20

Od siedmiu lat obchodzimy Dzień Patrona, czyli Imieniny Szkoły. Tegorocznej uroczystości przyświecało motto : „Największą mądrością jest umieć jednoczyć, a nie rozbijać”. To słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, których sens i przesłanie nacechowały nasze święto.
Dzień rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele p.w. Chrystusa Sługi. Ksiądz proboszcz Mieczysław Brzózka wygłosił kazanie na temat duchowych wartości, które winny przyświecać młodym ludziom. Modliliśmy się za pomyślność szkolnej społeczności, a także w intencji rychłego wyzdrowienia naszej koleżanki.
W szkole w honorowym towarzystwie pocztu sztandarowego obejrzeliśmy slajdy przypominające uroczyste chwile z nadania imienia. Mieliśmy okazję podziwiać nastrojowe i mądre przedstawienie „Przed sklepem jubilera” autorstwa Karola Wojtyły – papieża – Polaka, osoby bardzo związanej z postacią Kardynała S. Wyszyńskiego. Wystąpienie Pani Dyrektor podsumowało wieloletnią działalność szkoły.
Około południa „Imieniny szkoły” zyskały mniej oficjalny, bardziej zabawowy charakter. W sali gimnastycznej z zapałem uczestniczyliśmy w klasowych zawodach sportowych. Szkolny dzień zakończyliśmy oczywiście ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.
W czasie uroczystości odwiedzili nas przedstawiciele lokalnych mediów- telewizji i prasy. Relację z Dnia Patrona mogliśmy zobaczyć w Telewizji Ełckiej już w niedzielę.
Dzień Patrona po raz kolejny okazał się świętem, które łączy mądrość i zdrową zabawę. W tym roku dopisała pogoda, co jeszcze bardziej poprawiło nam humory. Niech świadectwem tego będą liczne zdjęcia. Zobacz zdjęcia.