WSTĄP TU, ABY DOJRZAŁ TWÓJ DUCH, UMYSŁ I CIAŁO. ODEJDŹ, BY DOBRZE SŁUŻYĆ BOGU, OJCZYŹNIE, BLIŹNIEMU.
Godło Polski Do strony głównej Logo Granatowego Gimnazjum Biuletyn Informacji Publicznej
Gimnazjum nr 3
im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku
Myśl Patrona: "Umiemy wyliczyć winy innych ludzi wobec nas, ale naszych win wobec innych na ogół nie widzimy. O belce we własnym oku będziemy mówili potem lub nigdy. Najpierw wolimy zająć się pyłkiem w oku bliźniego."
UKS Galeria Księga gości
Szkoła
Strona główna
Wizytówka szkoły
Kontakt
Nasze tradycje
Kadra
Sukcesy
Prymusi
Dokumenty
RODO
Rodzice
Rada rodziców
Wychowawcy
Pedagog
Biblioteka
Wywiadówki
Ubezpieczenie
Obiady
Zdrowa Ja
To ważne
Egzaminy
Wykaz podręczników
Kalendarz szkolny
Dziennik  Dziennik
Plan lekcji
Dzwonki
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty edukacyjne
Harmonogram pracy opiekuńczo - wychowawczej
Doradztwo zawodowe
Patron
Krótki życiorys
Wiadomości w pigułce
Myśli Patrona
Akt zawierzenia
Sport
UKS Granatowa Trójka
Sukcesy sportowe
Inne
Publikacje
Konkursy
Księga gości
Galeria fotografii
Młodzieżowy telefon zaufania
English version English version

Pełny tekst newsa:

News gimnazjum  „Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia, taki bowiem zdarza się raz na tysiąc lat!” - ks. Prof. Andrzej Gałka.
Dodano: 30-05-2011, 19:52

Jeśli na zlot szkół Prymasa Tysiąclecia, to tylko z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu zaspania. Wstać o 3 nad ranem w sobotę to nie lada wyczyn. Mimo deszczu, opuchniętych powiek kryjących resztki snu, ruszyliśmy 28 maja 2011 roku o godzinie 04: 07 do Warszawy. Próbowaliśmy w drodze obejrzeć film z I zlotu „Non Possunus”, ponucić „Soli Deo”- hymn Stowarzyszenia Prymasowskiego.
Około godziny 10: 00 dotarliśmy do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Warszawie. Uczelnia zachwyca swoją wielkością i nowoczesną architekturą. Organizatorzy przyjęli dwunastoosobową delegację uczniów wraz z Panią Beatą Makarewicz i Panią Joanną Sawicką z Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Ełku niezwykle serdecznie. Skierowali naszą grupę do auli numer 107. Prawdziwa sala wykładowa, takie "sale" marzą się niejednemu nauczycielowi z GRANATOWEGO GIMNAZJUM. Podczas oczekiwań na rozpoczęcie części oficjalnej zwiedziliśmy Uczelnię, która wywarła na nas ogromne wrażenie.

„Bądźcie jak orły szybujące w przyszłość Ojczyzny” – pod takim hasłem, przebiegł II ZLOT SZKÓŁ im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zebrani na Auli Szumana, niestety nie wszyscy, gdyż udział w zlocie brało około 1500 uczniów z całej Polski, odśpiewaliśmy hymn „Soli Deo” wraz z chórem akademickim, Rektor Uczelni; ksiądz profesor Andrzej Gałka; Cezary Harasimowicz(SCENARZYSTA); Paweł Kowal (europoseł) oraz Olgierd Łukaszewicz (aktor), wygłosili swoje świadectwa. Obejrzeliśmy również fragmenty filmu Pawła Woldana pt. „Świadectwo”.

Po części oficjalnej, trwającej ok. półtorej godziny, udaliśmy się na "przepyszny obiad". Podczas przechodzenia do drugiego budynku, zauważyliśmy bardzo oryginalne mundurki. Spódnica w kratkę i ciemna koszula wraz z małym kratkowanym krawatem. Uznaliśmy, że taki mundurek powinna nasza szkoła posiadać. Zachwycały nas też mundurki uczniów liceum ogólnokształcącego, niestety nie zdążyliśmy dostrzec, z jakiej miejscowości. Wiemy natomiast, że wyglądali jak muszkieterowie – czarna toga z czerwonym paskiem na piersi, a do tego czapka absolwenta z czerwonym pomponem!

Po dłuższej przerwie, ukradkiem wyszliśmy z auli 107 do Auli Szumana, zająć najlepsze miejsca do obejrzenia sztuki „Zło na sali sądowej”, przygotowanej przez profesora filozofii oraz studentów USKW. Przedstawienie było ciekawe, jednak niełatwe do zrozumienia - aktorzy przywoływali poglądy różnych filozofów na temat zła, jego genezy. Jednak przesłanie udało się nam zapamiętać- czyń dobrze, a nic nie stracisz. Po spektaklu udaliśmy się na Mszę Świętą koncelebrowaną na świeżym powietrzu. Poprowadził ją ksiądz biskup Piotr Jarecki, wyświęcony jako jeden z ostatnich z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wiele szkół wybiera osobę, której myśli, słowa i czyny są drogowskazem. Na tym zlocie nauczyliśmy się nie tylko wszystkich zwrotek hymnu Stowarzyszenia Prymasowskiego, ale także tego, że nie można się poddawać, to Wyszyński „cierpiał dla ewangelii, stojąc na straży kościoła”. Nie oddalajmy się od naszej religii, módlmy się, a z pewnością osiągniemy tak wiele jak nasz Patron. Wspólny patron to czynnik integrujący ludzi, nieważne skąd oni pochodzą, ważne, że posiadają podobne wartości. To między innymi w takim celu udaliśmy się do Warszawy.

Wracając z tej wspaniałej wycieczki, zastanawialiśmy się, czy to możliwe, aby za rok, może dwa tak zlot odbył się u nas. Miejmy nadzieję, że będzie co najmniej tak samo ciekawie jak w Warszawie i że 1500 osób pomieści nasza szkoła.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Targówku, gdzie znaleźliśmy reklamę „28-29 - Dzień Dziecka”. Uradowani po godzinie spędzonej w centrum handlowym, ruszyliśmy w dalszą drogę, śpiewając piosenki oraz pisząc tę relację. Chyba każdy dopisał tu swoje zdanie. Miło będziemy wspominać ten wyjazd, miło będziemy wspominać poznanych tam ludzi. Zobacz zdjęcia.

Uczestnicy II Zlotu Szkół Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie


gimnazjum

powrót [5]


Powered by News Asystent v1.5

 

do góry
Kalendarium
Dzień dobry
Dzisiaj jest
04-07-2022
-1473 dni do wakacji
100 lat Niepodległej
Szkoła wierna dziedzictwu
Szkoła przyjazna rodzinie
Szkoła z klasą
Zgłoś anonimowo nielegalne treści w sieci
UNICEF
Szkoła Humanitarna
Insta.Ling
Kuźnia Liderów

Sponsor serwisu

Administracja: romanzapert@o2.pl