WSTĄP TU, ABY DOJRZAŁ TWÓJ DUCH, UMYSŁ I CIAŁO. ODEJDŹ, BY DOBRZE SŁUŻYĆ BOGU, OJCZYŹNIE, BLIŹNIEMU.
Godło Polski Do strony głównej Logo Granatowego Gimnazjum Biuletyn Informacji Publicznej
Gimnazjum nr 3
im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku
Myśl Patrona: "Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością."
UKS Galeria Księga gości
Szkoła
Strona główna
Wizytówka szkoły
Kontakt
Nasze tradycje
Kadra
Sukcesy
Prymusi
Dokumenty
RODO
Rodzice
Rada rodziców
Wychowawcy
Pedagog
Biblioteka
Wywiadówki
Ubezpieczenie
Obiady
Zdrowa Ja
To ważne
Egzaminy
Wykaz podręczników
Kalendarz szkolny
Dziennik  Dziennik
Plan lekcji
Dzwonki
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty edukacyjne
Harmonogram pracy opiekuńczo - wychowawczej
Doradztwo zawodowe
Patron
Krótki życiorys
Wiadomości w pigułce
Myśli Patrona
Akt zawierzenia
Sport
UKS Granatowa Trójka
Sukcesy sportowe
Inne
Publikacje
Konkursy
Księga gości
Galeria fotografii
Młodzieżowy telefon zaufania
English version English version

Pełny tekst newsa:

News gimnazjum  W świecie dziesiątej muzy
Dodano: 21-06-2011, 14:22

Znalezienie osoby, która nie chodzi do kina, nie wypożycza płyt DVD i nie zasiada przed telewizorem z paczką popcornu, byłoby z całą pewnością nie lada wyzwaniem. Oglądanie filmów to współcześnie najpowszechniejsza forma rozrywki, wciąż popularna i lubiana od dekad. Nic dziwnego – przenoszenie się w czasie i przestrzeni, przeżywanie przygód i dramatów oraz poznawanie bohaterów, bez opuszczania domu czy kina, to fascynujący sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Znaczenie „dziesiątej muzy” docenili nasi gimnazjaliści, po raz drugi organizując Tydzień Kultury, tym razem poświęcony właśnie jej.

Wystawę mogliśmy podziwiać w dniach 30 maja – 3 czerwca 2011r. Nasza szkoła zamieniła się na tydzień w galerię. Uczniowie przygotowali niebanalne, interesujące projekty dotyczące ruchomego obrazu. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że wielkie role w filmie odgrywają nie tylko aktorzy. Mieliśmy szansę poznać niesamowitą historię filmu, a także etapy jego powstawania. Odkryliśmy wpadki producentów, tj. lecący nad Troją samolot w dziele Petersena (możemy oczywiście założyć, że to grecki wywiad ;-) ) . Fani poszczególnych gatunków filmowych mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o nich oraz poznać tytuły produkcji godnych polecenia. Każdy mógł przejść się Aleją Gwiazd (ta, niestety, długo nie wytrzymała…) i dowiedzieć się o prawdziwie wielkich aktorach i reżyserach. Na drzwiach każdej sali pojawiły się plakaty najlepszych produkcji ostatnich lat. Nie zabrakło również informacji o najpopularniejszych artystach i ich najsłynniejszych kreacjach. Uśmiechy wywoływały niezwykle precyzyjne i zabawne karykatury, przygotowane przez utalentowanych rysowników naszej szkoły.

Pieczę nad zdolnymi uczniami sprawowały kulturalne panie polonistki – p. Beata Makarewicz i p. Ewa Hlebowicz oraz nauczycielka, której sztuka sercu jest bliska, czyli p. Beata Klauza. Nie możemy zapomnieć o filmowym pasjonacie, księdzu Sikorskim, który udostępnił swoje zbiory oraz o p. Joannie Sawickiej, która włączyła się sercem i duchem w pomoc w przygotowaniu projektów o wielkich Polakach – Janie Pawle II i kardynale Wyszyńskim. Za pasję, pomysł i życzliwą dłoń – dziękujemy!

W przedsięwzięcie zaangażowała się cała społeczność uczniowska. Pewnym jest, że wzbudziło ono zainteresowanie i pogłębiło wiedzę o kinematografii i młodzieży, i nauczycieli. Sądzę, że byłoby świetnie, gdyby Tydzień Kultury zmienił się w tygodnie, a gimnazjaliści z Wyszyńskiego nie zapominali o niej ani na chwilę.
Zobacz zdjęcia.
U.L.

gimnazjum

powrót [5]


Powered by News Asystent v1.5

 

do góry
Kalendarium
Dzień dobry
Dzisiaj jest
04-07-2022
-1473 dni do wakacji
100 lat Niepodległej
Szkoła wierna dziedzictwu
Szkoła przyjazna rodzinie
Szkoła z klasą
Zgłoś anonimowo nielegalne treści w sieci
UNICEF
Szkoła Humanitarna
Insta.Ling
Kuźnia Liderów

Sponsor serwisu

Administracja: romanzapert@o2.pl