Myśl Patrona: "Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego."

News gimnazjum  Dzień Patrona
Dodano: 05-06-2018, 14:16
Logo Gimnazjum nr 3

W kalendarzu uroczystości „Granatowego Gimnazjum” jest niezwykłe święto, które upamiętnia postać naszego Patrona – kardynała Stefana Wyszyńskiego. 30 maja 2018 r. kolejny raz je celebrowaliśmy.
Dzień rozpoczęliśmy poranną mszą intencyjną, na której przypomniano nam sylwetkę „Kardynała Tysiąclecia” oraz jego idee, będące dzisiaj drogowskazem gimnazjalnej społeczności. Nabożeństwo stało się lekcją refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze.
W szkole uczniowie uczestniczyli w szeregu turniejów, które przybliżyły nam sylwetkę Patrona. Nie zabrakło także nauki patriotyzmu – wszak w bieżącym roku obchodzimy stuletnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkolne święto podsumowała niezwykła inscenizacja „Dziadów” Adama Mickiewicza – nieco straszna, nieco zabawna, entuzjastycznie przyjęta przez społeczność gimnazjum.
Wróciliśmy do domów pełni wrażeń. Bez wątpienia Dzień Patrona był czasem spędzonym mile i pożytecznie.
Zobacz zdjęcia.