Myśl Patrona: "Chrońmy się od pogardy dla kogokolwiek, nawet dla najgorszego człowieka, bo to jeszcze człowiek, aż... człowiek."

News gimnazjum  Tydzień Kultury Gimnazjalnej
Dodano: 12-06-2018, 15:06
Logo Gimnazjum nr 3

Od poniedziałku 4 czerwca 2018 r. nasza szkoła przeżywała Tydzień Kultury Gimnazjalnej. To coroczna impreza, której rolą jest przybliżenie wartości kulturalnych w atrakcyjny dla młodych ludzi sposób. W tym roku zadanie Tygodnia Kultury Gimnazjalnej była niebagatelne. Stał się on elementem obchodów stuletniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zatem głównym przesłaniem była historia i patriotyzm.
Imprezy miały zróżnicowany charakter, a odbywały się codziennie na wybranych godzinach lekcyjnych. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem „100 lat polskiej muzyki – od Paderewskiego do Zagajewskiego”. Prezentacja i popisy wokalne uczniów przybliżyły gimnazjalistom patriotyczne utwory muzyczne, które powstawały na przestrzeni lat. 5 czerwca „granatowi gimnazjaliści” zaznajomili się z patriotycznymi obrazami Jana Matejki, a także sami je inscenizowali. W środę 6 czerwca poszczególne klasy prezentowały postacie walczące o niepodległość. Wybrańcy upodobniali się do nich i opowiadały o historycznych rolach, które pełniły. 7 czerwca każda klasa przygotowała kolaż o nazwie „Moja Polska”, a w piątek uczniowie wysłuchali i obejrzeli spektakl słowno – muzyczny „Pan Cogito o niepodległości” poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta.
Tydzień Kultury Gimnazjalnej okazał się wspaniałą imprezą, która w atrakcyjny sposób przybliżyła patriotyczne wartości i historyczną wiedzę naszym gimnazjalistom.