Myśl Patrona: "Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje "wielkość człowieka"."

News gimnazjum  III sesja Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku
Dodano: 13-06-2018, 09:38
Logo Gimnazjum nr 3

30 maja w miejskim ratuszu odbyło się kolejne posiedzenie „dziecięco-młodzieżowej rady miasta Ełku”, w którym uczestniczyły przedstawicielki naszego gimnazjum: Wiktoria Turżonek i Kasia Różańska.
Przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów przyjęli na sesji pięć postanowień:
1. Przyjęcia scenariusza do filmu edukacyjnego przestrzegającego przed spożywaniem alkoholu przez młodzież;
2. Zorganizowania raz w roku szkolnym w każdej szkole kursu/szkolenia z zakresu: pierwszej pomocy przedmedycznej, ratownictwa wodnego (dla klas pływackich), zasad zachowania nad wodą i uświadomienie skutków jakie niesie ze sobą żywioł;
3. Wpisania w kalendarz Ełckich Dni Rodziny ,,Dnia Młodzieży - Rodzinne Igrzyska’’:
4. Promowania wśród społeczności szkolnej wydarzeń i imprez sportowych organizowanych na terenie miasta Ełku (przygotowywanie własnych plakatów szkolnych),
5. Wprowadzenia na lekcjach wychowawczych tematów związanych z niebezpieczeństwami i zagrożeniami jakie ze sobą niosą używanie narkotyków i dopalaczy; spotkania z udziałem zaproszonych osób, które doświadczyły takiego problemu.
Przewodniczący rady złożył też sprawozdanie z realizacji postanowień przyjętych na poprzedniej sesji. Na koniec spotkania prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz zabrał głos w sprawie realizowanych w mieście inwestycji, m.in. plaży miejskiej, ścieżek rowerowych i parku na os. Konieczki. Po zakończeniu sesji dzieci i młodzież otrzymała prezenty z okazji „Dnia dziecka”.
Zobacz zdjęcia.