Myśl Patrona: "Wielkie sprawy powstają w ciszy i skupieniu. Musimy uczyć się sztuki milczenia i skupienia."

News gimnazjum  Bal gimnazjalny klas III
Dodano: 18-06-2018, 08:50
Logo Gimnazjum nr 3

Obchody Dnia Patrona 30 maja 2018 r. nie były jedynymi uroczystościami w szkole. O godzinie 17:00 odbył się bal gimnazjalny uczniów klas III. Uroczystość tę reaktywowano po latach na prośbę wielu uczniów i ich rodziców.
O wyznaczonej godzinie zaczęli pojawiać się trzecioklasiści. Dziewczęta miały na sobie piękne balowe sukienki, chłopcy eleganckie marynarki, często także krawaty lub muszki. Zabawa prowadzona była przez niemal profesjonalną obsługę w szkolnej stołówce. Rodzice zadbali o poczęstunek, także dla zaproszonych nauczycieli. Po serdecznej i krótkiej przemowie Pani Dyrektor Elżbiety Obuchowicz - Godzieby, gimnazjaliści ruszyli do tańca. Nie zabrakło różnorodnych konkursów, w tym wyborów Królowej i Króla Balu. Jak wspaniała była zabawa świadczy fakt, że godzina 22:00 – czas jej zakończenia – przyszła wyjątkowo szybko i niespodziewanie.
Bal był bardzo udany. Z pewnością zapadnie w pamięci gimnazjalistów. Szkoda tylko, że symbolizuje pożegnanie ze wspaniałą szkołą. Zobacz.