Myśl Patrona: "Jeśli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko jedno - miłować"

News gimnazjum  Imieniny szkoły
Dodano: 16-06-2010, 19:26

26 maja dla naszego „Granatowego Gimnazjum” jest dniem wyjątkowym. Tradycyjnie, od lat obchodzimy „imieniny szkoły” – rocznicę obrania za naszego patrona osoby kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Tegoroczne święto rozpoczęliśmy mszą świętą w intencji naszej szkolnej społeczności. W skupieniu wysłuchaliśmy kazania na temat potrzeby posiadania autorytetów we współczesnym rozwichrzonym, szalonym i niebezpiecznym – szczególnie dla młodych ludzi – świecie.

Oficjalna ceremonia miała miejsce w auli naszej szkoły. Złożyły się na nią montaż poetycko – muzyczny i prezentacja multimedialna przypominająca pamiętne dni sprzed sześciu lat. Akademię uświetniły występy szkolnego chóru przy gitarowym akompaniamencie niezrównanego księdza Tomasza.

Imieniny to także beztroska zabawa, którą zapewnili nam nauczyciele wychowania fizycznego. Przygotowali oni szereg atrakcyjnych konkurencji, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Tą nieoficjalną część zakończył pokaz „tańca z ogniami” - widowiskowej, efektownej sztuki, którą prezentował jej adept, jeden z „granatowych” gimnazjalistów i jego instruktor.

Nieco nostalgicznie, nieco wesoło – tak można określić tegoroczne święto. Mamy nadzieję, że zdjęcia – chociaż częściowo – oddadzą atmosferę „Dnia Patrona”. Zobacz zdjęcia.