Myśl Patrona: "Chrońmy się od pogardy dla kogokolwiek, nawet dla najgorszego człowieka, bo to jeszcze człowiek, aż... człowiek."

News gimnazjum  Rozśpiewane „Granatowe” Gimnazjum
Dodano: 04-10-2011, 22:16

Dnia 27 września 2011 uczniowie Gimnazjum nr 3 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku świętowali po raz kolejny Europejski Dzień Języków. Hasło, które przyświecało na ten rok to „Rozśpiewana Europa”.
Uczniowie już od rana byli poubierani i wymalowani w barwy wylosowanego państwa europejskiego. Od rana też na holu szkolnym można było usłyszeć piosenki w różnych językach.
Na 5 godzinie lekcyjnej uczniowie zgromadzili się na auli i wzięli udział w konkursie na najlepiej wykonaną piosenkę niemiecko – lub angielskojęzyczną.
Przed wystąpieniem konkursowym była zaśpiewana na „rozgrzewkę” piosenka „Panie Janie” w 3 językach. Następnie uczniowie wykonali piosenki konkursowe. Klasy były naprawdę przygotowane i jury miało trochę problemu z przyznaniem miejsc. Oceniało ono zarówno śpiew, jak i choreografię. Ogólnie było wesoło i kolorowo. Okazuje się, że uczniowie potrafią się świetnie bawić „językiem”.
A imprezę zakończyła ubiegłoroczna zwyciężczyni Międzygimnazjalnego Konkursu Piosenki niemieckiej w Ełku Ilona Suchocka piosenką „99 Leftsballons”. Zobacz zdjęcia.