Myśl Patrona: "Najważniejsze jest zwycięstwo w małym, w czymś niesłychanie małym - nad sobą."

News gimnazjum  Wigilia szkolna
Dodano: 03-01-2012, 10:40

"W dzień Bożego Narodzenia,
wszyscy-wszystkim ślą życzenia…
w domu, w pracy-również w szkole
zasiadamy dziś przy stole
żeby zwyczaj pielęgnować…"- tymi słowami narratora 22 grudnia 2011 roku zostaliśmy wprowadzeni w sztukę ,,Wigilijne rozterki” autorstwa Ks. Tomasza Sikorskiego. Całkiem niespodziewanie na scenie pojawiali się niezwykli goście mający dla nas głębokie przesłania. Podczas świszczącego wiatru wszedł ubogi Żebrak, który przez uczestników wigilii został zaproszony i zasiadł przy kominku przypatrując się całej akcji. Następnie zobaczyliśmy Stańczyka z przestrogami mądrości: ,,łatwiej jest ludziom żyć i pracować kiedy potrafią się szanować”. Marszałek Piłsudski ze swym żołnierskim orszakiem dał nam lekcję patriotyzmu. Ostatnim widmem przy wigilijnym stole, który jednoczy ludzi była Sierotka - dziecko oświęcimskie mówiące o bezinteresownej miłości bliźniego jak również podkreślające wartość i znaczenie życia ludzkiego. W scenie finalnej Żebrak ku zaskoczeniu wszystkich przeobraził się w Chrystusa i został rozpoznany podczas łamania chleba. Aktorzy biorący udział w przedstawieniu zmagali się z trudnym zadaniem mówienia wierszowanych treści. Przygotowanie przedstawienia działo się pod bacznym okiem p. Joanny Sawickiej i Ks. Tomasza Sikorskiego.
Zobacz zdjęcia.