Myśl Patrona: "Zagadnienia "brak czasu" nie rozwiąże się przez pośpiech, lecz przez spokój."

News gimnazjum  Kolęda
Dodano: 30-01-2012, 18:44

20 stycznia 2012r. tak jak w każdej rodzinie, również i w naszej "GRANATOWEJ" w Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ełku odbyła się wizyta duszpasterska. Kolęda była pod hasłem: "Kościół naszym domem". Księdza Biskupa Jerzego Mazura powitaliśmy pieśnią "Bądź pozdrowiony Gościu nasz". Następnie obejrzeliśmy scenkę "Ławka genialnych myśli". Tematyka rozmowy czterech "mędrców" była tak "ambitna", że ręce same składały się do oklasków nad szerokim horyzontem myślenia młodego pokolenia. W tej króciutkiej scence wzięli udział następujący bohaterowie: myśliciel, desperat, fan muzyki disco-polo, któremu wydawało się, że potrafi śpiewać i rezolutna koleżanka. Do "poważnej" rozmowy wkroczył Ksiądz, który tak pokierował rozmową, że młodzież doszła do wniosku gdzie należy szukać ratunku.
Po gromkich oklaskach Ksiądz Biskup dokonał obrzędu kolędy, podczas której Miłosierny Jezus zagościł w naszej szkole a Jego błogosławieństwo spoczęło na każdym z nas. Uradowani podniosłością wydarzenia rozpoczęliśmy czas upragnionego feryjnego odpoczynku.Ta uroczystość została przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Księdza Tomasza Sikorskiego, pani Joanny Sawickiej i pani Beaty Klauzy. Zobacz zdjęcia.