WSTĄP TU, ABY DOJRZAŁ TWÓJ DUCH, UMYSŁ I CIAŁO. ODEJDŹ, BY DOBRZE SŁUŻYĆ BOGU, OJCZYŹNIE, BLIŹNIEMU.
Logo Granatowego Gimnazjum Biuletyn Informacji Publicznej Do strony głównej Dziecko w sieci
Gimnazjum nr 3
im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku
Google
www granatowe gimnazjum
UKS Galeria Księga gości
Szkoła
Strona główna
Wizytówka szkoły
Kontakt
Nasze tradycje
Kadra
Sukcesy
Prymusi
Szkoła z klasą
To ważne
Rekrutacja
Wykaz podręczników
Kalendarz szkolny
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Harmonogram pracy opiekuńczo - wychowawczej
Jak wybrać dobre gimnazjum?
Patron
Krótki życiorys
Wiadomości w pigułce
Myśli Patrona
Sport
UKS Granatowa Trójka
Sukcesy sportowe
Inne
Publikacje
Konkursy
Księga gości
Galeria fotografii

List miłosny

Bóg stwarzając nas, napisał mały liścik miłosny, taki jaki pisują dziewczęta i chłopcy - i podpisał go:
Kocham Cię. Bóg. Zbudował cywilizacje miłości.
A co my zrobiliśmy? Oszukaliśmy Go. Kiedy oszukujemy Prawdę, oszukujemy miłość Boga, przegrywamy - budujemy cywilizacje śmierci. Depczemy list miłosny od Boga.

Dwa tysiące lat temu Bóg spojrzawszy z góry na ziemię powiedział: Chcę jej pomóc. I wybrał kogoś, kto miał zrobić początek. Mógł sobie wybrać królową, prezydenta czy faraona. Mógł wybrać człowieka dorosłego. Wybrał jednak nastolatkę imieniem Miriam. Ta nastolatka zmieniła świat, ponieważ powiedziała Bogu TAK.
Wierzę i wiem, że Bóg znowu patrzy dzisiaj z góry na ziemię i mówi: "Potrzebuję nastolatków". I myślę, że mówi coś jeszcze: Potrzebuję młodzieży gimnazjalnej, Potrzebuję młodzieży Polski, Europy i świata.
Z pewnością stawiasz sobie pytania: Kim będę jutro? Co chcę osiągnąć w życiu? Czy się ożenię, czy wyjdę za mąż? Jaki zawód będę wykonywał (ła) w przyszłości? Chyba wszyscy młodzi ludzie na całym globie ziemskim stawiają sobie podobne pytania.

Młodzi ludzie XXI wieku na całym świecie mają tak samo wielką zdolność kochania, jak ci, którzy ich poprzedzili.
Chłopcy i dziewczęta przyciągają się nawzajem i to jest dobre, gdyż tego chce Stwórca, to On wręczył nam list miłosny Kocham Cię. Ale trzeba być dobrze poinformowanym, trzeba sobie zdawać sprawę, co to oznacza.
Kiedy mały, siedmioletni brat mówi ci, że jest zakochany w swojej małej koleżance, oznacza to, że jego zdolność do kochania jest już otwarta. Dzisiaj chce powiedzieć swojej koleżance, że ją kocha, ale już za kilka dni kocha inną. I to jest dobre, gdyż kiedy wzrastasz fizycznie, wzrasta również twoj zdolność do kochania. I potrzeba czasu, żeby znaleźć tę jedyną towarzyszkę lub towarzysza życia.
Lecz kiedy ma się 15 lat, kiedy ma się 18 lat ... czekanie wydaje się za długie. Młodzi chłopcy, dziewczęta nie zapominajcie o tym, że czas jest przyjacielem miłości. Potrzeba czasu by odrobić lekcje, potrzeba czasu by przygotować się do klasówki, potrzeba czasu by skończyć szkołę, potrzeba czasu by zarobić na mieszkanie, potrzeba czasu by solidnie zbudować miłość.

Czym jest miłość? Miłość to przede wszystkim szacunek dla samego siebie. Jeżeli zależy mi na moim życiu, to będzie mi zależało na życiu mojej koleżanki, mojego kolegi. A więc będę szanował (ła) mojego kolegę, moją koleżankę. Czyli, jeśli jestem dziewczyną, szanuję chłopców, którzy żyją wokół mnie. Jeśli jestem chłopakiem, szanuję dziewczyny, które są wokół mnie.
Kiedy ma się 15 lat, na wiele sposobów patrzy się na chłopca, na dziewczynę. Jednak na pierwszym miejscu powinien być szacunek. Następnie potrzebna jest przyjaźń.
Ten chłopiec, ten kolega z gimnazjum, czy z liceum pozwala mi nawiązać ze sobą przyjaźń, która w sposób delikatny może przerodzić się w miłość. A miłość nie polega na seksie. Miłość to przede wszystkim człowiek z ciałem i duchem.

Tymczasem dzisiejszy świat stawia najpierw ciało, a potem ducha. Jeżeli w miłości stawia się, na pierwszym miejscu ciało, rani się ducha. A to oznacza zranione człowieczeństwo. Zranione człowieczeństwo oznacza zniszczenie zdolności kochania.
Sens życia mężczyzny, kobiety i dziecka polega na miłości.

 

  1 2 Dalej

 

do góry

Sponsor strony:
Sponsor serwisu
Projekt i administracja: slawmaks@wp.pl